KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13273411
nr 1327 3411
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 46/50, daterad -81. Handkolorerad, oramat löst blad. Bladets mått: 50x40 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 18 maj 2020
kl 20:16:41
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
300 kr
450 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund